Akredytowane wzorcowanie toru siły, ekstensometrów, młotów Charpy’ego, twardościomierzy

Akredytowane wzorcowanie toru siły, ekstensometrów, młotów, twardościomierzy

Akredytowane wzorcowanie maszyn i ekstensometrów – LaborTech Polska

Wzorcowanie maszyn wytrzymałościowych

Firma LaborTech Polska oferuje kompleksową usługę wzorcowania wielu urządzeń na raz – akredytowane wzorcowanie maszyn wytrzymałościowych i ekstensometrów, młotów Charpy’ego oraz twardościomierzy. Wszystkie te urządzenia jesteśmy w stanie wzorcować podczas jednej wizyty, dzięki czemu oszczędzają Państwo czas i pieniądze. Nasze autoryzowane laboratoria wykonują wzorcowanie maszyn wytrzymałościowych i innych urządzeń w oparciu o ISO 17025 i posiadają akredytację ILAC-mra – międzynarodowej jednostki akredytacyjnej. Wzorcujemy urządzenia zgodnie z normami ISO oraz ASTM. Wykonujemy usługi wzorcowania pośredniego oraz bezpośredniego.

 

Wzorcowanie toru siły zgodnie z EN ISO 7500-1 oraz ASTM E4

Akredytowane wzorcowanie toru siły zgodnie z EN ISO 7500-1 oraz ASTM E4 i określenie klasy dokładności czujników siły na maszynach wytrzymałościowych różnych producentów. Wzorcujemy czujniki maszyn elektromechanicznych, hydraulicznych, statycznych i dynamicznych.

 

Wzorcowanie drogi trawersy zgodnie z EN ISO 9513

Wzorcowanie drogi trawersy przez akredytowane laboratorium zgodnie z EN ISO 9513 i określenie klasy dokładności czujników drogi na maszynach wytrzymałościowych różnych producentów.

 

Wzorcowanie ekstensometrów zgodnie z EN ISO 9513 oraz ASTM E83

Jako nieliczni w Polsce wykonujemy akredytowane wzorcowanie ekstensometrów długodrogowych do 1000 mm! Wzorcujemy zgodnie z EN ISO 9513 oraz ASTM E83. Wzorcujemy ekstensometry manualne (zawieszane), półautomatyczne i automatyczne długodrogowe. Można nam dostarczyć do wzorcowania także ekstensometr laserowy lub optyczny.

 

Wzorcowanie młotów Charpy zgodnie z EN ISO 148 oraz ASTM E23

Oferujemy akredytowane wzorcowanie młotów udarnościowych zgodnie z EN ISO 148 oraz ASTM E23. Proponujemy także wzorcowanie młota udarnościowego w oparciu o pomiar pośredni i bezpośredni, w temperaturach standardowych oraz ujemnych.

 

Wzorcowanie twardościomierzy

Oferujemy akredytowane wzorcowanie twardościomierzy Brinella, Vickersa, Rockwella. Prowadzone przez nas wzorcowanie twardościomierza jest zgodne z normą ISO 17025.

 

Osiowanie czujników maszyn wytrzymałościowych

Jako producent maszyn wytrzymałościowych, oferujemy również usługę osiowania czujników siły w maszynach wytrzymałościowych, z wykorzystaniem specjalnej próbki wyposażonej w tensometry.

 

Po wykonaniu usługi wzorcowania wystawiamy świadectwo (certyfikat opatrzony odpowiednimi oznaczeniami), w którym określamy wskazania czujnika referencyjnego, wraz z określeniem klasy dokładności wzorcowanego urządzenia. W przypadku wzorcowania maszyn wytrzymałościowych produkcji LABORTECH, przeprowadzamy również serwis oraz przegląd maszyn i urządzeń. Przed przystąpieniem do prac wymagamy jedynie, aby Klient przygotował odpowiednio urządzenia do wykonania usługi, a także zapewnił kompletność wyposażenia i łatwy dostęp do maszyn. W przypadku konieczności wzorcowania toru siły w kierunku na ściskanie, kiedy maszyna nie posiada wyposażenia do tego typu prób, w gestii Klienta pozostaje przygotowanie odpowiedniego adaptera, np. w postaci metalowych płyt.

LaborTech Polska