Akredytowane wzorcowanie toru siły, ekstensometrów, młotów Charpy’ego, twardościomierzy

Akredytowane wzorcowanie toru siły, ekstensometrów, młotów, twardościomierzy

Akredytowane wzorcowanie maszyn i ekstensometrów – LaborTech Polska

Wzorcowanie maszyn wytrzymałościowych

Firma LaborTech Polska oferuje kompleksową usługę wzorcowania wielu urządzeń na raz – akredytowane wzorcowanie maszyn wytrzymałościowych i ekstensometrów, młotów Charpy’ego oraz twardościomierzy. Wszystkie te urządzenia jesteśmy w stanie wzorcować podczas jednej wizyty, dzięki czemu oszczędzają Państwo czas i pieniądze. Nasze autoryzowane laboratoria wykonują wzorcowanie maszyn wytrzymałościowych i innych urządzeń w oparciu o ISO 17025 i posiadają akredytację ILAC-mra – międzynarodowej jednostki akredytacyjnej. Wzorcujemy urządzenia zgodnie z normami ISO oraz ASTM. Wykonujemy usługi wzorcowania pośredniego oraz bezpośredniego.

 

Wzorcowanie toru siły zgodnie z EN ISO 7500-1 oraz ASTM E4

Akredytowane wzorcowanie toru siły zgodnie z EN ISO 7500-1 oraz ASTM E4 i określenie klasy dokładności czujników siły na maszynach wytrzymałościowych różnych producentów. Wzorcujemy czujniki maszyn elektromechanicznych, hydraulicznych, statycznych i dynamicznych.

 

Wzorcowanie drogi trawersy zgodnie z EN ISO 9513

Wzorcowanie drogi trawersy przez akredytowane laboratorium zgodnie z EN ISO 9513 i określenie klasy dokładności czujników drogi na maszynach wytrzymałościowych różnych producentów.

 

Wzorcowanie ekstensometrów zgodnie z EN ISO 9513 oraz ASTM E83

Jako nieliczni w Polsce wykonujemy akredytowane wzorcowanie ekstensometrów długodrogowych do 1000 mm! Wzorcujemy zgodnie z EN ISO 9513 oraz ASTM E83. Wzorcujemy ekstensometry manualne (zawieszane), półautomatyczne i automatyczne długodrogowe. Można nam dostarczyć do wzorcowania także ekstensometr laserowy lub optyczny.

 

Wzorcowanie młotów Charpy zgodnie z EN ISO 148 oraz ASTM E23

Oferujemy akredytowane wzorcowanie młotów udarnościowych zgodnie z EN ISO 148 oraz ASTM E23. Proponujemy także wzorcowanie młota udarnościowego w oparciu o pomiar pośredni i bezpośredni, w temperaturach standardowych oraz ujemnych.

 

Wzorcowanie twardościomierzy

Oferujemy akredytowane wzorcowanie twardościomierzy Brinella, Vickersa, Rockwella. Prowadzone przez nas wzorcowanie twardościomierza jest zgodne z normą ISO 17025.

 

Osiowanie czujników maszyn wytrzymałościowych

Jako producent maszyn wytrzymałościowych, oferujemy również usługę osiowania czujników siły w maszynach wytrzymałościowych, z wykorzystaniem specjalnej próbki wyposażonej w tensometry.

 

Po wykonaniu usługi wzorcowania wystawiamy świadectwo (certyfikat opatrzony odpowiednimi oznaczeniami), w którym określamy wskazania czujnika referencyjnego, wraz z określeniem klasy dokładności wzorcowanego urządzenia. W przypadku wzorcowania maszyn wytrzymałościowych produkcji LABORTECH, przeprowadzamy również serwis oraz przegląd maszyn i urządzeń. Przed przystąpieniem do prac wymagamy jedynie, aby Klient przygotował odpowiednio urządzenia do wykonania usługi, a także zapewnił kompletność wyposażenia i łatwy dostęp do maszyn. W przypadku konieczności wzorcowania toru siły w kierunku na ściskanie, kiedy maszyna nie posiada wyposażenia do tego typu prób, w gestii Klienta pozostaje przygotowanie odpowiedniego adaptera, np. w postaci metalowych płyt.

Czym jest ekstensometr?

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem dbamy o to, aby jak najlepiej realizować wszystkie nasze usługi. Wzorcowanie takich urządzeń, jak młoty Charpy’ego, twardościomierze i elastometry oraz osiowanie czujników maszyn, wykonujemy przy użyciu bardzo specjalistycznego, odpowiednio skalibrowanego sprzętu, dzięki czemu nasi klienci nie muszą obawiać się o precyzję przeprowadzonych przez nas badań. Firma LABORTECH oferuje nie tylko wzorcowanie maszyn, ale także modernizacje urządzeń, takich jak ekstensometr. Zatrudniamy bardzo doświadczonych pracowników, którzy doskonale znają wytyczne europejskich norm ISO, na których opieramy swoje działania. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – zarówno przez formularz kontaktowy, jak i podany na stronie internetowej adres mailowy.

LaborTech Polska