Aktualności

25-LECIE FIRMY LABORTECH

W tym roku świętujemy 25-lecie firmy LABORTECH!

Drodzy Klienci, partnerzy biznesowi, dostawcy i przyjaciele LaborTech Polska.

W tym roku mija 25 lat od założenia czeskiej firmy LABORTECH – producenta oferowanych przez nas urządzeń. LABORTECH jest obecnie jedynym producentem maszyn do badań niszczących w Europie Środkowej i Wschodniej, który zdobył też silną pozycję na rynku światowym.

Początki nie były łatwe…

25 lat temu, gdy w na świecie pojawiły się nowe metody w dziedzinie inżynierii materiałowej, niewielu z Nas było w stanie wyobrazić sobie czeską firmę skupioną na produkcji maszyn do testowania właściwości mechanicznych różnych materiałów. W tym czasie „Konkurencyjne firmy z krajów zachodnich miały większe doświadczenie, ale my, mając większą motywację i entuzjazm, postanowiliśmy spełnić nasze marzenia, aby rozpocząć projektowanie i produkcję własnych maszyn” – wspomina dyrektor firmy LABORTECH Vladan Dušek.

Według słów Vladana Duška „Jak każda nowa firma wchodząca na rynek, na którym zagraniczna konkurencja jest mocno zakorzeniona od wielu lat, musieliśmy poświęcić dużo energii i czasu, aby w końcu zdobyć nasze miejsce w branży. Pomogła nam, ośmielę się powiedzieć, gotowość do działania i doskonała świadomość naszej konkurencji, a także znajomość jej słabych punktów.”

Showroom w siedzibie firmy LABORTECH w Opawie w latach 1998-99
Hala produkcyjna firmy LABORTECH w latach 1998-99

Wytrwałość się opłaca…

Od samego początku istnienia firmy LABORTECH Czesi kładli nacisk na ścisłą współpracę z Klientami przy realizacji wszystkich projektów, zapewniając wsparcie na samym początku projektu i wiele lat po nim. Przez to właśnie Klienci wracają do nas z kolejnymi zamówieniami. Jest to jeden z kluczowych czynników sukcesu czeskiego producenta. Dzięki wytrwałości firma LABORTECH zdobyła silną pozycję na rynku czeskim, a ich wysokie ambicje spowodowały poszerzenie zasięgu firmy o rynki zagraniczne, w tym rynek polski. Urządzenia firmy LABORTECH spełniają nawet największe wymagania naszych Klientów z ponad 20 branż i instytucji naukowych.

Showroom w siedzibie firmy LABORTECH w Opawie w latach 2019-2020
Hala produkcyjna firmy LABORTECH w latach 2019-2020

LABORTECH za 25 lat?

„Myślę, że w ciągu ostatnich 10 lat poczyniliśmy ogromny postęp w poprawie świadczenia usług dla Klientów i partnerów biznesowych, ale także w wewnętrznych procesach i systemach firmy. Chcemy nadal poszerzać naszą działalność na nowych rynkach. Wyobrażam sobie LABORTECH za następne 25 lat jako firmę, która jest w pełni ugruntowana na rynkach światowych i przełamuje ogólny mit, że międzynarodowe korporacje z ponad 100-letnią historią i wieloma tysiącami pracowników muszą automatycznie być najlepszą gwarancją jakości, a postęp technologiczny udowodni, że nawet mniejsze firmy z pozornie nieistotnych krajów mogą dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i nowoczesne podejście do świata inżynierii materiałowej. ” – Vladan Dušek, dyrektor firmy LABORTECH.

20.03.2020


MODERNIZACJA STRONY INTERNETOWEJ

Rozpoczęliśmy modernizację naszej strony internetowej!

Pierwsza część nowej wersji strony została już uruchomiona. Znajdą tam Państwo odmienioną sekcję Produktów. Jest ona bardziej czytelna i zawiera wiele zdjęć i filmów związanych z naszymi urządzeniami.

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z serią elektromechanicznych maszyn wytrzymałościowych proszę kliknąć w poniższy przycisk.

18.02.2020

LaborTech Polska