W naszej ofercie znajduje się ponad 20 różnych ekstensometrów począwszy od tych służących do pomiaru ograniczonej deformacji aż do pełnej deformacji. Nasze ekstensometry posiadają różne czułości i szeroką gamę funkcji. Posiadamy ekstensometry laserowe i optyczne, które można zastosować do wszelkich możliwych badań mechanicznych materiałów. Zasadniczo, oferowane przez nas urządzenia możemy podzielić na kontaktowe i bezkontaktowe, przez które mierzymy zarówno wydłużenie próbki, jak i zmianę przekroju próbki, tzw. skurcz.
Ekstensometry…
…pomiar nigdy nie był tak dokładny i prosty. Mamy rozwiązanie na wszystko.
Chętnie doradzimy, jak wybrać odpowiedni ekstensometr, który spełni wszelkie Państwa wymagania.
EKSTENSOMETRY DO OGRANICZONEJ DEFORMACJI
Ekstensometry zawieszane są najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem do pomiaru deformacji próbek testowych. Są stosowane tam, gdzie wykonywana jest mniejsza, tak zwana losowa częstotliwość wykonywania testów. Pomimo tego, iż urządzenia te należą do grupy najprostszych ekstensometrów, są szeroko stosowane do badania wydłużenia bocznego, zwężenia podłużnego, skurczu, rozszerzania pęknięć w badaniach dynamicznego zmęczenia, w badaniach w wysokiej temperaturze itp. Pomimo swojej prostoty, ekstensometry te charakteryzują się bardzo dużą dokładnością, trwałością i funkcjonalnością. Spełniają normę PN-EN ISO 9513 w klasie dokładności 0,2.
Ekstensometry do pełnej deformacji służą do bezpośredniego pomiaru odkształcenia na próbce bez konieczności ręcznego pomiaru próbki po zerwaniu, tzn. Le. Służą do badań wytrzymałości na rozciąganie, ściskanie, zginanie lub zmęczenie przy zmiennym obciążeniu. Ekstensometry do pełnej deformacji oferowane są w kilku wariantach od półautomatycznego (ręczne zaciskanie gwintowania próbki) do w pełni automatycznego (z zaciskaniem elektrycznym i ustawianiem Le). Ekstensonetry posiadają różne pomiary długości (od 300 mm do 1000 mm) i warianty zasięgu (jeden i dwa zakresy).
Podział ekstensometrów:
Manualne – ręczne zaciskanie próbki i ręczne zatrzymywanie na Le
Półautomatyczne – automatyczne zaciskanie próbki i automatyczne zatrzymywanie na wymiennej wkładce Le
Automatyczne – automatyczne zaciskanie próbki i dowolne ustawianie Le za pomocą komputera
Bezdotykowa technologia pomiaru charakteryzuje się szybkością i dokładnością. Ekstensometry optyczne i laserowe mierzą wydłużenie i przemieszczenie w dowolnej osi między dwoma zastosowanymi znacznikami z częstotliwością stosowaną do używanych soczewek i dokładnością do 0,01 pikseli dla ekstensometru optycznego i lasera z dokładnością 0,001 mm. Dzięki miernikowi optycznemu system pozwala również na korzystanie z szybkiej kamery. Obliczenia mogą być wykonywane w czasie rzeczywistym, a do transmisji wykorzystywane jest wyjście analogowe lub cyfrowe.
Podział ekstensometrów:
Laserowe – czujnik do pomiaru wydłużenia znajduje się między paskami odblaskowymi na próbce
Optyczne – mierzą wydłużenie i przemieszczenie w dowolnej osi między dwoma zastosowanymi znacznikami