Zastanawialiście się kiedyś czym jest zawieszenie pneumatyczne? Zawieszenie pneumatyczne to system, w którym zamiast standardowych amortyzatorów montowane są elementy pneumatyczne. Co ciekawe, każda 18-kołowa ciężarówka czy nowoczesny autobus wyposażony jest w podobne mechanizmy. Nasza maszyna wytrzymałościowa LabTest 6.200 serii E.3 z przedłużeniem osi sterowanej poziomo do 25 kN i precyzyjną proporcjonalną regulacją ciśnienia do 10 bar może symulować prawidłową pracę zawieszenia pneumatycznego.

Maszyna wytrzymałościowa oraz uchwyty, w które jest ona wyposażona, umożliwiają testowanie wszystkich produkowanych miechów powietrznych. Takie elementy znajdują się w samochodach osobowych, ciężarowych, przemysłu lotniczego i kolejowego. Zrywarka pozwoli na ocenę tak zwanej sztywności bocznej przy zmęczeniu niskocyklowym.

Jeżeli zawieszenie powietrzno-pneumatyczne jest odpowiednio przetestowane oraz działa poprawnie, jest najczęściej stosowanym rozwiązanie do aut luksusowych, dużych kombi i SUV-ów. Utrzymanie stałego prześwitu, niezależnie od obciążenia, poprawia właściwości jezdne i komfort tłumienia uderzeń. Maszyny wytrzymałościowe LABORTECH gwarantują uzyskanie takich parametrów

Maszyna wytrzymałościowa LabTest 6.200 serii E.3 – badanie zawieszenia pneumatycznego

Więcej informacji na temat naszych maszyn wytrzymałościowych, znajdziesz w linku poniżej: