Oferujemy szeroką gamę instrumentalizowanych i nieinstrumentalizowanych twardościomierzy, zaprojektowanych do badania metali, tworzyw sztucznych i innych materiałów zgodnie z obowiązującymi normami, takimi jak ASTM, DIN-ISO, EN i GOST.

Specjaliści firmy LABORTECH stosują bezpośrednie i pośrednie procedury w celu weryfikacji zgodności z normami. Każdy wyprodukowany przez nas twardościomierz jest sterowany przez komputer i może być uzupełniony szeroką gamą wzorców twardości, korpusów antywłamaniowych – identyfikatorów oraz przyrządów optycznych zgodnych z normami ISO i ASTM.

Intuicyjne i bezproblemowe oprogramowanie testujące do pomiaru twardości FESTTest v3.xx gwarantuje rzetelną i automatyczną ocenę twardości, zapis wyników do bazy danych, wyświetlanie przebiegu twardości łącznie z podłączeniem do sieci firmowej itp.

Producent oferowanych przez nas urządzeń bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, opracował kompleksową gamę twardościomierzy charakteryzujących się cichym układem silnikowym z dużą dokładnością obciążenia i automatyczną oceną twardości. Firma LABORTECH tworząc nowe produkty, kładzie duży nacisk nie tylko na jakość, desing i przystępną cenę, ale także na minimalne obciążenie dla środowisko. Dzięki ścisłej współpracy konstruktorów, techników aplikacji i programistów z naszymi Klientami jesteśmy w stanie tworzyć indywidualne rozwiązania do specjalnych zastosowań, od ręcznych i standardowych twardościomierzy po w pełni zautomatyzowane systemy do badania twardości lub w pełni funkcjonalne prototypy.

Pobierz prospekt urządzenia

Automatyczna stacja robocza do pomiaru twardości butli CNG

W swojej ofercie posiadamy twardościomierze Brinnell’a, Vickers’a, Rockwell’a, Twardościomierze instrumentalizowane oraz bogate wyposażenie twardościomierzy.

Zastosowanie twardościomierzy:

Twardościomierze znajdują zastosowanie w kontroli jakości produkcji, przy kontroli wejściowej i wyjściowej materiału i wyrobów w laboratoriach oraz w środowisku przemysłowym. Służą do określenia twardości materiałów wg norm ISO i ASTM. Urządzenia te są zdatne do zastosowania w systemach jakości według ISO 17025.

Metody próbne:

  • Brinell – EN ISO 6506, ASTM E-10
  • Vickers – EN ISO 6507, ASTM E-384
  • Rockwell – EN ISO 6508, ASTM E-18
  • Knoop – EN ISO 4545, ASTM E-384
  • Sprawdzanie tworzyw sztucznych – EN ISO 2039

Zainteresowanych ofertą na twardościomierz zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza:

Drodzy Klienci, informujemy iż specyfikacja techniczna każdego oferowanego przez nas urządzenia, oprogramowania czy akcesorium może ulec zmianie, ponieważ nasze produkty są dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, zgodnie z naszą ideą – od pomysłu do realizacji. Z tego powodu karty katalogowe dostępne na naszej stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do oceny technicznej w ramach prowadzonych zapytań ofertowych oraz przetargów. Z uwagi na szerokie spektrum oferowanych produktów, dane techniczne zamieszczone w kartach katalogowych stanowią jedynie część parametrów danego produktu i nie są na bieżąco aktualizowane. Jedynie dokumentacja przesłana bezpośrednio do Klienta z naszych oficjalnych adresów e-mail bądź w wersji papierowej na adres siedziby firmy może stanowić podstawę do weryfikacji zgodności przedstawionej oferty z wymaganiami Klienta.